AHOJKY Nabídka Reference Kontakt

Reference

Hodina pantomimy

Pořad vyplňuje mezeru v historii divadla. Která se moc odborně nepoužívá, a to chceme doplnit. Bohužel dnes se pantomimě málo věnuje pozornost a to chceme změnit. Pan Klačer vystudoval pantomimu u prof. Jiřího Kaftana. Chce přiblížit žákům škol kouzlo klasické pantomimy. Možná dnes už zapomněla pantomima L. Fialky a podobné té doby. Vycházíme volně navazovat na pořady, o které je mezi žáky velký zájem GROTESKA a ŘEČ TĚLA. Pokračování je tvůrčí dílna, kde děti společně vytvářejí určitá témata, které je strhávají svojí zajímavostí. Základem je též seznámení s historií šašků ve středověku a jejich pravé poslání na královském dvoře. Kouzlo fantazií nezná hranic a to je ono. Nezapomínáme na techniku pantomimy, se kterou se seznamují během tvůrčí hodiny a to je důležitá pohybová průprava. Gesto a výraz jsou základní prvky znalostí pantomimy.

Groteska - aneb jak začal film

Co zajímá dnešní děti? Počítač, počítačové hry, televize a filmy.

Ale na počátku to bylo jinak. Jak to všechno vlastně začalo? Kdo vymyslel film? Jak vznikl animovaný film? Jaké byly první filmy? Kdo byly první filmové hvězdy stříbrného plátna? Film v raném období byl zcela jiný než dnes. Tenkrát v kinech vedla groteska a horor.

Pan Klačer je mim a období grotesky studoval na konzervatoři u profesora Kaftana. Dětem přiblíží nejen slovem, ale i etudami na dané téma. Děti se stanou spolutvůrci příběhu. Poznají, že to co vypadá zdánlivě jednoduché, tak je na vlastní kůži obtížné.

Program je doplněn reprodukovanou hudbou, která podtrhne danou dobu, kdy v kině seděl jen pianista. Tento program je interaktivní. Děti spolupracují a hrou poznávají pro ně neznámý svět.

Svět, kdy na plátně kina vládl Charlie Chaplin, LAurel a Hardy a další. A že, animovaná pohádka vznikla po vzoru grotesky - Tom a Jerry.

Program je přizpůsoben věku dětí.

Cyklus svět, kolem nás - země. Cesta do Ria

Děti se obeznámí s kulturou Jižní Ameriky. Pořad je provázen jihoamerickými rytmy. Část je věnovaná také přírodě, řeky, pohoří a zvířata kontinentu. Čím je známé město Rio de Janeiro. Připomenutí že se zde konaly olympijské hry. Co to jsou olympijské hry, jak často se konají. Nezapomínáme ani karneval, tolik typický k tomu městu a jaká socha je nad městem.

Pořad je plný pohody a tance, soutěží a také se děti něco dozvědí jak žijí lidé jinde.

Cesta do pohádek 1

Interaktivní pořad, při kterém si děti hrají na pohádky. Šípková Růženka, Rusalka, chlapci si připomenou, že každý král má své vojáky a zahrají si na ně.Je zde zařazena pohádková rozcvička a děti se pokouší uhádnout názvy pohádek. Celý pořad provází plyšový pes Pája. V pořadu jsou zařazeny skladby G.Verdiho, A.Dvořáka, O.Nedbala a další velikáni světové hudby.

Cesta do pohádek 2

Tento pořad nezávazně navazuje na pohádky 1. Děti si zde hrají na pohádky O Smolíčkovi, Sněhurka, Ledová královna. Celý pořad znovu provází plyšový pes Pája. Je zde znovu použita klasická hudba L.Janáčka, O.Nedbala, B.Smetany a F.Churchila. Pro některé děti jsou připraveny drobné převleky.

Dopravní výchova

V našem pořadu se děti seznamují hravou formou s nebezpečím, které na ně číhá všude okolo. Jak se chovat, kde si hrát a na co si dát pozor.

Máme rádi sluníčko

Rozloučení se zimou – imaginární koulovačka. Těšíme se na něco nového, jarní kytičky, motýlci. Zachraňujeme a pouštíme do světa. Co nového se narodí? Známe miminka zvířátek? A proč se těšíme na sluníčko? Hřeje a dává sílu nám, i přírodě.

Hrajeme si na zvířátka

Jedeme na výlet do ZOO a potkáváme a poznáváme zvířátka. Předvádíme jak se pohybují a jaké zvuky vydávají. Vrátíme se domů k babičce na dvorek a co tam potkáme. Na závěr si připomeneme jména zvířátek co máme doma a jaká zvířata děti mají doma.

Zima je krásná

Rádi sportujeme. Proč se těšíme na sníh? Tvoříme společně imaginárního sněhuláka. Co to je bruslení? Znají děti zimní sportovce - Martinu Sáblíkovou?

Všichni společně dají ruce za záda a jedou závod. Návštěva Zimní královny.

Karneval

Karnevalový rej, plný soutěží a hej, tance a zpěvu.

Ta naše Evropa - co to je Evropská unie

Tento pořad patří také do cyklu pořadů zaměřených na zeměpis, kulturu a poznávání hodnot. O tom kdo jsme a kam patříme.

Pořad, jako každý, začíná rozcvičkou, děti ji mají moc rády. Děti se setkávají s pojmy jako Evropská unie, Evropan, evropský atd. Tento pořad seznámí děti hrou a soutěžemi s Evropou jako kontinentem mnoha jazyků, barevnosti, zvyků. Evropská unie - co to je? Děti cestují s rodiči o prázdninách a s klaunem během školního roku. budeme si hrát na cestovatele po Evropě.

Jako vždy je program doplněn hudbou, soutěžemi a hromadou legrace.

O čem hovoří mé tělo - aneb co o sobě říkám

Tato verze začíná oblíbenou rozcvičkou. Ta děti vhodně naladí a protáhne těla.

Děti se hravou formou učí, jak koordinovat pohyby svého těla. Co může vyjadřovat pohyb těla. Jak zdravě držet tělo, jak sedět, aby nebolela záda a nevznikaly nemoci páteře.

Jak používat ruce. Vždy následuje ukázka jak z řad dětí tak průvodcenm pořadu.

Chůze na místě, chůze proti větru atd…. Seznámí děti s dalšími technikami, řeči těla a jejich praktickými ukázkami.

Správné držení těla je zdravé pro další vývoj dítěte. Hravá forma plná zajímavostí propojená hudbou a legrací toto umožní, aniž by děti cítily nějaký nátlak.

Tento program je nejen pobaví, ale hlavně poučí o výrazu jejich těla a poradí, jak sedět a pohybovat se, aby byl zaručen zdravý vývoj dítěte. ( Pořad byl konzultován s pediatrem, onemocnění pohybového ústrojí přibývá). Děti mnohdy slyší od dospělých - jak to sedíš, nehrb se, jak to jdes a kde máš ruce?

O uvolnění se postará na konec pořadu rozcvička.

Mr. Bean z Prahy

Veselý pořad, který čerpá z podobných situací ze života, které přibližně prožíval v britském seriálu Mr.Bean. V našem vystoupení není napodobování, ale používání podobné techniky výrazu. Hlavní protagonista pan Klačer je celý život porovnáván k této postavě a to nejen v české republice. Našim cílem je poučit děti s komickou pantomimou, skečem a gegem. Hlavní myšlenkou je seznámit, co je práce herce - komedianta. Ve školách potkáváme talentované děti, které se rády předvádějí. Spolupráce na daném tématu spojuje všechny děti dohromady. Všichni se dobře s baví na chytrém a vtipným vystoupení a jsou vtaženy do děje - spolupracují. Snad právě dnes je okolo hodně hrubého humoru. Je dobré ukázat i něco jiného u čeho se pobaví a pohladí na duši.

Vikingové

Vikingové byli výborní mořeplavci, objevitelé vzdálených území. K tomu museli být chytří, bystří, nebojácní a silní. Na těchto vlastnostech je postaveno představení pro děti. Stejně jako Vikingové budou děti objevovat světadíly, hory, řeky, města, floru i faunu. Budou soutěžit také ve sportovních disciplínách, zpívat a tancovat. Vyzvaní dobrovolníci budou odpovídat a soutěžit na téma řeky, moře a oceány – co o nich ví. Dalším bodem budou světadíly. Znovu budou pozváni dobrovolníci, kteří budou odpovídat na téma – světadíly.

Halloween

Patří mezi pořady karnevalového typu. Je doplněn hrou na strašidla a čarodějnice vše co k tomu patří.

Čarodějnice – čarodějnický rej

Připomínka čarodějnic, jejich historie – zábavný pořad k svátku čarodějnic, propojený soutěžemi na dané téma a tancem s koštětem. Vyhlášení mis čarodějnice a jejich znalosti.

Den dětí a hurá na prázdniny

Den dětí - je plný veselých her a soutěží. Občasně proložen tancem a zpěvem. Nechybí veselé vystoupení Ály.

Hurá na prázdniny nám připomene cestování, kde jsme něco viděli a jaké můžou být ty letošní. Tábory v kolektivu nebo s rodinou. Hrajeme si se snem bez školy a učení. Dojmy a vzpomínky z let minulých jsou motorem představ velkého léta – prázdnin.